POLSKI ŁAD – cykl artykułów

Jednym z najczęściej wyszukiwanych w ostatnim czasie zwrotów, szczególnie przez przedsiębiorców, jest zapowiadany przez rząd Polski Ład.

W uzasadnieniu projektu ustawy wskazano, że głównym celem ustawy jest „stworzenie przyjaznego i sprawiedliwego systemu podatkowego”. Na rządowej stronie internetowej gov.pl również nie obyło się bez zamieszczenia informacji o  korzystnym wpływie Nowego Ładu na życie milionów Polaków. Według ministra finansów „dla 90 % osób płacących podatki nowe rozwiązania będą korzystne lub neutralne”.

Projekt ustawy liczy obecnie 226 stron i wskazuje na zmiany  m. in. w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatku dochodowym od osób prawnych, w ustawie o podatku od towarów i usług, ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – są to jedynie przykłady ustaw, w których ustawodawca planuje wprowadzić zmiany, począwszy od 1 stycznia 2022 r. Łącznie zmiany mają dotyczyć aż 22 aktów prawnych, regulujących kwestie podatkowe oraz kwestie zbieżne z prawem podatkowym.

Przedsiębiorcy z pewnością odczują skutki Polskiego Ładu, dlatego zapraszamy Państwa na cykl artykułów dotyczących planowanych zmian, a także do kontaktu z doświadczonymi doradcami podatkowymi, księgowymi oraz kadrowymi, którzy pomogą Państwu wprowadzić do przedsiębiorstwa optymalne rozwiązania.